Centrum dětí a rodičů

[ Home ] Historie Bolevce ] Bolevecké divadlo ] Bolevecké slavnosti 2014 ] Minulé ročníky ]

Bolevecké slavnosti

Historie Bolevce
Bolevecké divadlo
Bolevecké slavnosti 2014
Minulé ročníky

Bolevecké slavnosti
organizuje:
Centrum
 dětí a rodičů

 Aktualizováno: 06.04.2012


komponovaný kulturní den pro celou rodinu

místo konání: Bolevecká náves, Plzeň - Bolevec

Bolevecké slavnosti uspořádalo občanské sdružení Centrum dětí a rodičů poprvé v roce 2001 s podtitulem „Divadlo se vrací na Boleveckou náves“. Cílem akce bylo příblížení historických a kulturních souvislostí Plzně – Bolevce jeho současným obyvatelům.
Na počátku minulého století se na Bolevecké návsi pravidelně konala divadelní představení pro děti s bohatou účastí veřejnosti. I dnes je Bolevecká náves, která je vesnickou památkovou zónou s významnou národní kulturní památkou, oázou klidu a připomínkou starých časů. Bohužel většina obyvatel okolního sídliště o její existenci nemá tušení, a proto Centrum dětí a rodičů v úzké spolupráci se Sdružením boleveckých rodáků pomáhá Boleveckou náves tímto způsobem zviditelňovat a připomínat její bohatou minulost.

Bolevecké slavnosti se staly nedílnou a tradiční součástí kulturního života Plzně-Bolevce, oblíbenou zejména u rodin s dětmi. Od roku 2001 se uskutečnilo již mnoho ročníků této akce se zajímavým programem a bohatou účastí veřejnosti. Program jednotlivých ročníků zachycují fotografické zkratky (viz. minulé ročníky)

[ Home ] Historie Bolevce ] Bolevecké divadlo ] Bolevecké slavnosti 2014 ] Minulé ročníky ]